Lekebergs kommun
Lekebergs kommun

Information Lekeberg

Telefon: 0585-487 00

Fax: 0585-487 02

E-post:
information.lekeberg
@lekeberg.se

Besöksadress:

Bangatan 7, Fjugesta

Öppettider:

mån-tors 08.00-16.30
fre 08.00-16.00

Kultur- och fritidsavdelningen

Kontakta oss som jobbar här via Information Lekeberg, 0585-487 00.

Kultur- och fritidschef

Daniel Eriksson
daniel.eriksson@lekeberg.se

Kulturutvecklare

Karin Adolfsson
karin.adolfsson@lekeberg.se

Fritidsutvecklare

Emma Godlund
emma.godlund@lekeberg.se

Samordnare Kulturskolan (samarbete med Örebro kommun)

Ingrid Morgan
ingrid.morgan@orebro.se
Tel: 070-378 65 42

Konsumentvägledare (samarbete med Karlskoga kommun)

Marianne Stenström
konsumentrad@karlskoga.se
Tel: 0586-615 60 (mån-tor kl 10-12)

Aktivitetssamordnare sommarlov 2017

Jessica Kindström
jessica.kindstrom@lekeberg.se

 

Bibliotek

1:e Bibliotekarie

Lotta Bergsten
lotta.bergsten@lekeberg.se

Bibliotekarie med inriktning barn

Linda Granebo
linda.granebo@lekeberg.se

Bibliotekarie med inriktning läslust

Elin Nilvér
elin.nilver@lekeberg.se 

Bibliotekarie (vikarie)

Helena Sunhede

Biblioteket
Tel: 0585-487 90

 

Fritidsgårdar

Fritidsledare

Lotta Falk
Agne Björklund
Marina Fallgren
Johan Deile

 

Fritidsgården i Fjugesta
Tel: 070-368 49 91

Fritidsgården i Hidinge
Tel: 070-529 86 85

 

KomTek

Instruktör/handledare

Michael Larsson